UM w Lublinie: przez cały czas są wolne miejsca na farmacji

farmacja.pl 3 tygodni temu

Aktualnie trwa dodatkowa rekrutacja na studia – między innymi na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

– Generalnie potrwa ona do drugiej połowy września, ale warto pamiętać, iż terminy rejestracji są różne dla poszczególnych kierunków – podkreśliła rzecznik uczelni Aneta Adamska.

Wśród kierunków z wolnymi jeszcze miejscami są m.in. geoinformatyka, inżynieria druku 3D, kulturoznawstwo, socjologia cyfrowa czy chemia. W tegorocznej rekrutacji UMCS przygotował łącznie 8 tys. miejsc na 100 kierunkach, zaś podczas pierwszej tury zgłosiło się ok. 16 tys. kandydatów. Najbardziej oblegana była psychologia (11 osób na jedno miejsce), kryminologia (8 chętnych na miejsce), lingwistyka stosowana o profilu angielski z hiszpańskim (7 osób na miejsce).

KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski podał, iż w tej chwili w ofercie studiów I stopnia jest 54 kierunków, na które prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca, w tym 7 kierunków w języku angielskim. Kandydaci mogą wybierać studia m.in. z historii sztuki, filologii polskiej, architektury krajobrazu. Podczas pierwszego naboru 7,1 tys. osób zarejestrowało się w elektronicznym systemie rekrutacji KUL. O jeden indeks na kierunku lekarskim walczyło 14 chętnych, na psychologii – 8 osób, na pielęgniarstwie – 7. KUL w tegorocznej ofercie ma 3,5 tys. miejsc do studiowania na 100 kierunkach.

UM w Lublinie

Wśród kierunków z dostępnymi jeszcze miejscami na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie są m.in. farmacja (jednolite studia magisterskie) i terapia zajęciowa (pierwszego stopnia, stacjonarne). „Wolne miejsca oznaczają, iż już uruchomiliśmy dodatkową rekrutację albo ją niedługo uruchomimy” – powiedziała Magdalena Ładoszek z UM w Lublinie. W pierwszej rekrutacji najwięcej chętnych na jedno miejsce odnotowano na kierunku lekarsko-dentystycznym, czyli popularnej stomatologii (14 kandydatów na jedno miejsce). Dalej uplasował się kierunek lekarski, gdzie o jeden indeks walczyło 8 osób.

Politechnika Lubelska

O przyjęcie na Politechnikę Lubelską można starać się w tej chwili na 16 kierunkach studiów I stopnia. Limity nie zostały jeszcze wyczerpane m.in. na elektrotechnice, inżynierii odnawialnych źródeł energii, mechanice i budowie maszyn, transporcie. „Liczba dostępnych miejsc różni się w zależności od kierunku – od kilku do kilkudziesięciu” – dodała rzecznik uczelni Iwona Czajkowska-Deneka. Politechnika przygotowała w sumie 1,9 tys. miejsc na 26 kierunkach. O przyjęcia na nie ubiegało się blisko 4,5 tysiąca maturzystów. Hitami rekrutacji pod względem liczby chętnych okazały się informatyka (588 zgłoszeń), budownictwo (385) oraz finanse i rachunkowość (309).

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma jeszcze wolne miejsca m.in. na informatyce przemysłowej, ekoenergetyce, bioinżynierii, jak i na bardziej tradycyjnych studiach, jak rolnictwo czy ogrodnictwo. Podczas pierwszej tury zgłosiło się 6,3 tys. kandydatów do studiowania na UP, przy czym dostępnych jest ok. 2 tys. miejsc na 52 kierunkach. Największą popularnością cieszyła się weterynaria, gdzie na jedno miejsce było 7 kandydatów.

Źródło: PAP Nauka w Polsce

Idź do oryginalnego materiału