Wydarzenie, które odbędzie w Poznaniu od 14 do 16 marca 2025 r., zgromadzi specjalistów niemal wszystkich dziedzin medycyny, którzy będą mieli okazję czerpać wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Uczestnicy mogą spodziewać się niezwykle bogatego programu opracowanego przez komitet naukowy pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Jacka Wysockiego.
Przewidziano ponad dwadzieścia sesji tematycznych poruszających zagadnienia m.in. z zakresu kardiologii, pulmonologii, hematologii, onkologii czy neurologii, które dostarczą najnowszych informacji na temat diagnostyki i leczenia. Nie zabraknie także sesji dotyczących dermatologii, pediatrii, endokrynologii, nefrologii, diabetologii i gastroenterologii.
Ciekawie zapowiada się sesja poświęcona bólowi u pacjenta, podczas której eksperci przytoczą rozmaite przypadki kliniczne wraz z omówieniem. Co robić, kiedy pacjenta boli twarz i głowa, a kiedy nie pomaga dostępna farmakoterapia? Jak diagnozować i leczyć pacjenta z bólem biodra, który pojawia się w gabinecie POZ? Na te i inne nurtujące pytania odpowiedzą specjaliści.
Sesja, na którą warto zwrócić uwagę, planując swój udział w wydarzeniu, nosi tytuł „Kobieta w gabinecie lekarza POZ”. Podczas wykładów eksperci omówią wyzwania związane z leczeniem kobiet na różnych etapach życia od nastolatki wchodzącej w okres dojrzewania po pacjentkę w wieku menopauzalnym. Dodatkowo poruszone zostaną kwestie dotyczące stosowania retinoidów, ich bezpieczeństwa oraz potencjalnych zagrożeń w leczeniu dermatologicznym, a także odrębności w leczeniu kardiologicznym u kobiet.
Podczas sesji psychiatrycznej zostanie położony nacisk na zagadnienia dotyczące problematyki uzależnień występujących zarówno wśród dorosłych, jak i nastolatków. Będzie także mowa o stanach lękowych – czym są, skąd się biorą, jakie mogą mieć objawy oraz w jaki sposób je leczyć.
W programie szczególną uwagę zwrócono na warsztaty, które pozwolą uczestnikom zdobyć praktyczne umiejętności między innymi w takich dziedzinach, jak ortopedia dziecięca, kardiologia, diagnostyka obrazowa czy laryngologia. Nie zabraknie również najaktualniejszych zagadnień, z jakimi coraz częściej mierzą się lekarze we współczesnej praktyce medycznej – będą to otyłość, postępowanie z pacjentem niebinarnym oraz USG płuc w gabinecie lekarza POZ.
Tradycyjnie podczas kongresu zostanie przyznana nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko za szczególne osiągnięcia w edukacji lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Jednocześnie świętować będziemy również trzydziestolecie wydawnictwa Termedia, organizatora TMT. Z tej okazji przewidziane są dodatkowe atrakcje dla uczestników – szczegóły już wkrótce!
Zarejestruj się już dziś i skorzystaj z możliwości wymiany doświadczeń z najlepszymi specjalistami!
STRONA KONGRESU |