Szpital Południowy ciąg dalszy

piotrkoj.pl 17 godzin temu

Jeden z sygnalistów ze Szpitala Południowego dr Emil Jędrzejewski w obszernej rozmowie z Kanałem Zero powiedział wprost o śmierciach pacjentów, do których dochodziło na oddziale ratunkowym tej placówki, którym koordynował niedoświadczony lekarz bez specjalizacji, ale z legitymacją partyjną KO Dawid Kacprzyk. – Tam giną ludzie… bo ktoś się uczy – powiedział chirurg.

Stanowski: „Co takiego robił Dawid Kacprzyk, czego nie powinien robić, bo się nie znał”? Dr Emil Jędrzejewski: „Dwa przypadki, które ja znam to błędy przy intubacji” Stanowski: „Jak poważne błędy, śmiertelne błędy przy intubacji”? Dr Emil Jędrzejewski: „Tak”.

Dr Emil Jędrzejewski (były ordynator w Warszawskim Szpitalu Południowym) mówi też o:
– Niezaopiekowany pacjent SOR-u umiera w łazience
– Dopiero po 3/4 godzinach personel orientuje się w sytuacji
– Martwemu pacjentowi wykonuje się tomografię w celu fałszowania dokumentów

Idź do oryginalnego materiału