Sześć kolejnych przypadków mpox powiązanych z Winter Pride »Biuletyn tygodniowy Lakes

biegowelove.pl 3 godzin temu

W zeszłym tygodniu potwierdzono sześć kolejnych przypadków mpoxu w związku z niedawną epidemią Winter Pride Festival.

To daje łączną liczbę 11, ale Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii (Te Wat Ora) potwierdziło, iż jest to mniej niebezpieczny szczep.

Istnieją dwa rodzaje dengi, znane jako grupa 1 i 2, i oba spowodowały ogniska w krajach afrykańskich, przy czym niedawny wzrost liczby przypadków dengi z grupy 1 w Afryce skłonił ostatnio Światową Organizację Zdrowia do ogłoszenia stanu nadzwyczajnego w zakresie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.

Globalną epidemię dengi, która rozpoczęła się w 2022 r., spowodowała grupa 2, a wszystkie dotychczasowe przypadki w Nowej Zelandii i krajach sąsiadujących znalazły się w grupie 2.

Doktor Emma Sherwood, pełniąca obowiązki krajowego dyrektora klinicznego ds. ochrony w NHS, mówi: „Wszystkie przeprowadzone dotychczas badania potwierdzają, iż wirus jest powiązany z festiwalem jako typ 2”.

„Wszystkie przypadki choroby Mbox w Nowej Zelandii od chwili rozpoczęcia ich zgłaszania w lipcu 2022 r. do chwili obecnej to typ 2”.

Potwierdzono również jeden dodatkowy przypadek niezwiązany z festiwalem, ale niedawno wykryty za granicą, a próbka została poddana dalszym testom obciążeniowym.

„Ospa wietrzna jest rzadką infekcją, a ryzyko jej szerokiego rozprzestrzenienia się w Nowej Zelandii pozostaje niskie” – mówi dr Sherwood.

Oznacza to, iż łączna liczba potwierdzonych dotychczas przypadków mpox w Nowej Zelandii w 2024 r. wyniesie 16, przy czym od lipca 2022 r. potwierdzono ogółem 66 przypadków.

Objawy mpox obejmują:

  • Zmiany skórne – w tym wszelkie zmiany wokół twarzy, dłoni, stóp, jamy ustnej, gardła, narządów płciowych lub odbytu
  • Ból, krwawienie lub dyskomfort w odbycie.

U niektórych osób na początku mogą wystąpić objawy grypopodobne, w tym:

  • Powiększone węzły chłonne
  • gorączka
  • Ból mięśni
  • Zmęczenie

Jeśli uważasz, iż byłeś narażony na mpox lub jeżeli wystąpią u Ciebie objawy, zwłaszcza wysypka, zasięgnij porady lekarza. Możesz skontaktować się z najbliższą kliniką zdrowia seksualnego, lekarzem rodzinnym lub pracownikiem służby zdrowia albo zadzwonić na infolinię Healthline pod numer 0800 611 116, aby uzyskać poradę i wsparcie.

Idź do oryginalnego materiału