Strategiczny plan rozwoju e-zdrowia w Polsce – podsumowanie

termedia.pl 10 godzin temu
Zdjęcie: 123RF


Polscy i zagraniczni eksperci spotkali się 14 stycznia, żeby podsumować „Strategiczny plan dalszego rozwoju e-zdrowia w Polsce" – informuje MZ.



MZ przekazała za pośrednictwem platformy X informację, iż doszło do spotkania polskich i zagranicznych ekspertów, którzy podsumowali projekt „Strategiczny plan dalszego rozwoju e-zdrowia w Polsce".

Był on realizowany od marca 2024 r. na wniosek Ministerstwa Zdrowia oraz na zlecenie Komisji Europejskiej przez firmę KPMG Advisory.

14 stycznia 2025 r. w gronie polskich i zagranicznych ekspertów podsumowano projekt „Strategiczny plan dalszego rozwoju e-zdrowia w Polsce”.
Projekt był realizowany od marca 2024 r. na wniosek Ministerstwa Zdrowia oraz na zlecenie Komisji Europejskiej przez firmę KPMG… pic.twitter.com/3otE3jxuAk

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) January 14, 2025

E-zdrowie to jeden z najważniejszych projektów realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia – przypomina resort Wykorzystanie najnowszych technologii cyfrowych i możliwości jakie daje internet w dynamicznie zmieniającym się świecie, to wiele korzyści dla pacjentów, którzy bez wychodzenia z domu mogą załatwić wiele spraw związanych z leczeniem czy dostępem do leków (e- recepty, e- rejestracja, e- wizyty).

Dalsze kierunki rozwoju projektu e-zdrowie

W trakcie wydarzenia przedstawiono dalsze kierunki rozwoju projektu e-zdrowie oraz omówiono założenia Planu Działań na rzecz integracji z Europejską Przestrzenią Danych Zdrowotnych.

Bardzo cenne okazało się wsparcie międzynarodowych ekspertów m.in. z Holandii, Finlandii, Portugalii doświadczonych w prowadzeniu cyfrowej transformacji w sektorze zdrowia, którzy zaprezentowali międzynarodowe praktyki stosowane w tym obszarze.

E-zdrowie – czego Polska może nauczyć się z duńskiego rekordu pacjenta? Ujednolicenie i połączenie ze sobą różnych, funkcjonujacych w Polsce rejestrów pozwoliłoby zarówno sprawnie koordynować prace w systemie zdrowotnym, jak i wymieniać dane istotne do oceny sytuacji zdrowotnej ludności. Takie rozwiązania od lat dziewięćdziesiątych funkcjonują w Danii.
Idź do oryginalnego materiału