Serwis GiveAndGetHelp.com będzie reprezentować Polskę w prestiżowym konkursie World Summit Award w 2024 r w Chile

brief.pl 9 miesięcy temu

Nasz serwis jako najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązanie cyfrowe w kategorii związanej z dobrostanem psychicznym będzie reprezentować Polskę podczas gali finałowej w Chile w 2024 roku.

WSA (World Summit Awards) to unikalny system nagród, wybierający i promujący lokalne innowacje cyfrowe, a także międzynarodową platformą dla najnowocześniejszych przykładów tego, jak technologie mogą pozytywnie wpływać na społeczeństwo.

WSA to znak jakości dla treści cyfrowych o wpływie społecznym w ponad 182 krajach uczestniczących.
Czym jest i jak działa platforma GiveAndGetHelp.com

GiveAndGetHelp.com to platforma, która w wirtualnym świecie jest narzędziem pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Gwarantuje pełną anonimowość, a jednocześnie zapewnia opiekę psychologiczną oraz wsparcie ze strony społeczności portalu.

W powszechnym rozumieniu, które niestety do dziś funkcjonuje w świadomości wielu osób, „grupa wsparcia” to nic innego, jak tylko i wyłącznie kameralne spotkanie osób z przewlekłą chorobą alkoholową! Nic bardziej mylnego! Obok wsparcia specjalisty bardzo ważnym elementem zdrowienia jest poczucie bycia ważnym i zrozumianym przez osoby, które doświadczyły podobnych trudności. Dodatkowo o ile pacjentom udało się polepszyć swoje samopoczucie, osoba w kryzysie może mieć nadzieję na zmianę oraz nie czuć się samotna ze swoimi problemami.

Od lat w naszym kraju organizowane są spotkania grupowe m.in. dla osób z syndromem DDA/DDD, osób dotkniętych zaburzeniami odżywiana, problemami natury seksuologicznej, osób straumatyzowanych. Niestety jak podkreśla wielu specjalistów, nie każdy jest gotowy, by zdecydować się na takie spotkania. Uczestnictwo w grupach stacjonarnych wymaga od pacjenta nie tylko pełnej świadomości i gotowości, ale przede wszystkim odwagi, by stanąć twarzą w twarz z innymi i opowiedzieć im o swoich najbardziej skrytych wewnętrznych problemach.

Jako internetowa platforma wsparcia psychologicznego stworzyliśmy miejsce, gdzie osoby, które jeszcze nie są gotowe na spotkania grupy w tzw. Realu, a także te, które z różnych innych przyczyn nie mogą lub zwyczajnie nie chcą uczestniczyć w takiej formie spotkań, mogą znaleźć swoją bezpieczną i anonimową przestrzeń w świecie wirtualnym. To właśnie forma wsparcia, jaką oferujemy, pozostaje komplementarna dla wszelkich stacjonarnych form pomocy w zakresie kryzysów psychicznych oraz jest odpowiednią alternatywą dla stacjonarnych tradycyjnych grup wsparcia.

Co ważne, działamy bezpłatnie i cały czas, 24/h na dobę. Każdy może do nas dołączyć. Zwiększamy dostęp dla osób poza granicami naszego kraju, a także dla tych, którzy obawiają się spotkania na żywo lub jest to dla nich niemożliwe np. z powodów logistycznych. Taka wirtualna interakcja to ułatwienie m.in. dla osób zamieszkałych na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach, osób z niepełnosprawnościami, ale także dla tych, którzy z racji swojej pozycji zawodowej lub społecznej preferują pozostać anonimowi.

Warto wspomnieć, iż wzajemna pomoc, jaką oferujemy na naszej platformie, nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób w ciężkich kryzysach psychologicznych. To miejsce, gdzie każdy, kto potrzebuje wsparcia, z pewnością znajdzie odpowiednią grupę dla siebie, a jeżeli taka grupa nie istnieje – może ją stworzyć!
Często, gdy mówimy o naszej platformie, słyszymy, iż w Internecie jest tyle portali społecznościowych i miejsc, gdzie każdy może samodzielnie stworzyć sobie podobną grupę wsparcia. Oczywiście, jesteśmy tego świadomi. Jednak nasza platforma gwarantuje przede wszystkim w pełni zabezpieczoną anonimowość, a także merytoryczne wsparcie wykwalifikowanych psychologów! To właśnie specjaliści zajmują się moderacją naszego serwisu oraz czuwają nad zachowaniem najwyższych standardów w zakresie poszanowania wartości każdego człowieka.

Grupy wsparcia w biznesie?

Jesteś młodym przedsiębiorcą lub dopiero wchodzisz w życie społeczne i biznesowe? Masz problemy interpersonalne? Przeżywasz wyniszczającą tremę przed wystąpieniami publicznymi? A może masz kłopot w kontaktach ze współpracownikami lub przełożonym? GiveAndGetHelp.com – to miejsce, gdzie możesz porozmawiać o swoich wątpliwościach, a osoby, które mają podobne spostrzeżenia lub doświadczenia z przeszłości, mogą podzielić się wypracowanymi metodami radzenia sobie z daną sytuacją.

Na całym świecie głośno mówi się o dobrostanie pracowniczym oraz o poczuciu zadowolenia w strefie zawodowej. Nie od dziś wiadomo, iż stres w pracy może mieć znaczący wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Ciągła presja, nadmiar obowiązków, konflikty międzyludzkie czy brak wsparcia mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Nasza platforma umożliwia w sposób anonimowy i w pełni profesjonalny poprosić o wsparcie w każdym gorszym momencie naszego życia zawodowego. W grupie choćby największe problemy rozwiązuje się szybciej i łatwiej!

Sztuczna inteligencja jako wsparcie psychologiczne? Oczywiście!

Kilka miesięcy temu nasza platforma weszła na zupełnie inny poziom w obszarze technologii. Jako pierwsi „zatrudniliśmy” do pomocy jeden z najszybciej rozwijający się systemów technologicznych na świecie, czyli tzw. sztuczną inteligencję.
Nasz wirtualny doradca przez wiele miesięcy uczył się, jak w kompleksowy sposób nieść wsparcie psychologiczne. Programiści we współpracy ze specjalistami z dziedziny psychologii przygotowali system w taki sposób, by wyeliminować wszelakie nadużycia oraz ewentualne zagrożenia merytoryczne. Zawsze z tyłu głowy mamy świadomość, iż problemy emocjonalne, to bardzo wrażliwe tematy, które bez odpowiedniego działania mogą doprowadzić choćby do śmierci. Dlatego też nasza sztuczna inteligencja „wie” gdzie pokierować osoby najbardziej zagrożone kryzysem. AI udzielił już wsparcia na kilka tysięcy zapytań wśród ponad 20 tysięcznej społeczności serwisu.

Serwis społecznościowy GiveAndGetHelp.com łączy ludzi w potrzebie, pomaga w uświadomieniu sobie wagi problemu i jest największą w Polsce społecznością poszukującą pomocy oraz dającą wsparcie.

Więcej o tym jak działa AI w naszym serwisie możecie zobaczyć na:

Idź do oryginalnego materiału