Apteka to miejsce, do którego pacjent zwykle trafia w pierwszej kolejności, stąd istotne jest, by farmaceuci, którzy mają uprawnienia do wydawania leków, wyrobów medycznych i środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego, posługiwali się kompleksową wiedzą na temat rozpoznania rodzaju rany, doboru opatrunków i innych środków terapeutycznych wspierających gojenie. Stąd powstał pomysł, by zrealizować cykl konferencji, które dostarczą farmaceutom kompleksowej wiedzy w tym zakresie.
Dowiedz się więcej na: www.ranydlafarmaceutow.pl
Gdzie odbędą się bezpłatne konferencje dla farmaceutów?
Podczas bezpłatnych konferencji uczestnicy będą mogli wysłuchać wysokomerytorycznych wykładów, w trakcie których przedstawiona zostanie aktualna wiedza na temat opieki nad trudno gojącą się raną, wziąć udział w pokazach szkoleniowych, a także zgłębić case studies z codziennej praktyki. Dzięki obecności firm farmaceutycznych uczestnicy zapoznają się z najskuteczniejszymi rozwiązaniami w leczeniu ran.
W tym roku konferencje odbędą się w następujących lokalizacjach:
- Kielce, 10 maja
- Olsztyn, 31 maja
- Bydgoszcz, 6 września
- Koszalin, 27 września
- Kalisz, 4 października
- Rzeszów, 11 października
- Białystok, 25 października
- Katowice, 15 listopada
- Warszawa, 6 grudnia
Każda z konferencji to możliwość zdobycia 12 punktów edukacyjnych (dotyczy farmaceutów). 6 punktów przysługuje za udział w spotkaniu, a kolejne 6 – za prawidłowe wypełnienie testu sprawdzającego wiedzę, który zostanie udostępniony uczestnikom na koniec konferencji.
Sprawdź szczegóły na: www.ranydlafarmaceutow.pl
Najwyższy poziom merytoryczny i niezbędna wiedza w jednym miejscu
Uczestnicy mogą liczyć na najwyższy poziom merytoryczny każdych ze spotkań, dzięki zaangażowaniu cenionych ekspertów w dziedzinie leczenia ran i farmacji. Ponadto tematyka spotkań została dostosowana specjalnie do potrzeb farmaceutów, obejmując następujące zagadnienia:
- Rola farmaceuty w leczeniu ran w świetle obowiązujących przepisów
- Produkty wskazane i przeciwwskazane w świetle aktualnych zaleceń
- Fakty i mity w leczeniu ran
- Zamienniki i produkty podobne – czy jest różnica?
- Leczenie ran z wykorzystaniem specjalistycznych opatrunków
- Prawidłowe oczyszczanie rany – jakich produktów nie powinno się już zalecać?
- Zasady oceny stanu rany
- Dobór produktów, które przyspieszą gojenie
- Bezbolesna zmiana opatrunku u pacjenta
- Leczenie: odleżyn, zespołu stopy cukrzycowej, owrzodzeń żylnych, oparzeń i nie tylko
– W obliczu starzejącego się społeczeństwa oraz wciąż rosnącej skali problemu ran trudno gojących się w Polsce, pragniemy przekazać Państwu najnowszą wiedzę w tej dziedzinie. Uważamy, iż farmaceuci odgrywają ogromną rolę w procesie leczenia ran. Często są przecież pierwszą osobą, do której pacjent zgłasza się z problemem – podkreśliła mgr farm. Małgorzata Chmielak, Przewodnicząca Komisji Nauki i Szkolnictwa w Okręgowej Izbie Aptekarskiej w Warszawie, Członek Komitetu Naukowego cyklu konferencji „Rany dla Farmaceutów”.
Konferencje z cyklu „Rany dla Farmaceutów” organizowane są przez wydawnictwo naukowe Evereth Publishing, Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran oraz Okręgową Izbę Aptekarską w Warszawie. Każde ze spotkań jest ponadto realizowane przy wsparciu okręgowych izb aptekarskich. Patronat Honorowy nad cyklem sprawuje Naczelna Izba Aptekarska. Patronat Medialny nad konferencją objęły portale MGR.FARM, Aptekarz.pl oraz ForumLeczeniaRan.pl.