Race for the Cure 2024 – zaproszenie

zwrotnikraka.pl 3 godzin temu

Race for the Cure to międzynarodowy bieg i marsz charytatywny, który powstał w USA w latach 80. w celu solidaryzowania się z kobietami, chorującymi na raka piersi. To też największa taka inicjatywa w Europie. W tym roku pobiegli już m.in. Włosi, Portugalczycy i Rumuni. Polską edycję rozpocznie wydarzenie w Gdańsku, 22 września. Kolejne odbędą się 5 października w Poznaniu i 20 października w Kaliszu. Do końca października będzie można dołączyć także wirtualnie.

Jak wziąć udział w tegorocznym Race for the Cure i tym samym wesprzeć pacjentki chore na raka piersi?

Race for the Cure – impreza w Polsce

To już 7 edycja Race for the Cure Polska, za organizację której odpowiada Fundacja OmeaLife – Rak piersi nie ogranicza.

Cieszy mnie, iż po raz kolejny organizujemy Race for the Cure w Polsce. To fantastyczna inicjatywa wspierająca kobiety z diagnozą raka piersi, niesie też bezcenną wiedzę, która pobudza czujność onkologiczną. Wielu z nas ma w swoim dalszym lub bliższym otoczeniu kobietę, która choruje lub chorowała na raka piersi. Tym biegiem w sposób symboliczny okazujemy solidarność wobec osób z rakiem piersi – mówi prezeska fundacji, Magdalena Kardynał.

I dodaje:

– Oferujemy też edukację, by zachęcić zdrowe kobiety do regularnej profilaktyki. Nie zastanawiajcie się – zbierajcie znajomych i dołączajcie do nas! Będziemy w Gdańsku, Poznaniu i Kaliszu, a wirtualnie – w każdym najmniejszym zakątku Polski. Pokażmy różową siłę wsparcia i dzielmy się wiedzą o profilaktyce raka piersi.

Każdego roku w Race For The Cure bierze udział ponad milion osób w Europie. Symbolem tego wydarzenia są dwa kolory: różowy i biały. W koszulkach różowych trasę biegu przemierzają kobiety z diagnozą raka piersi, a w białych – osoby wspierające, solidaryzujące się z chorymi.

Race for the Cure w tej chwili skupia się nie tylko wokół raka piersi, ale też zaznacza istotę profilaktyki, czyli regularnego wykonywania badań i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Jak wziąć udział w Race for the Cure 2024?

Aby wziąć udział, należy zarejestrować się na dedykowanej STRONIE. Można dołączyć do biegów, które odbędą się stacjonarnie w Gdańsku (22 września), Poznaniu (5 października) i Kaliszu (20 października) lub online i pobiec w dowolnym miejscu na dowolnej trasie. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma koszulkę w wybranym wcześniej kolorze – różowym lub białym.

Wydarzeniom stacjonarnym będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje, takie jak strefy dla dzieci, stoiska urodowe i promujące zdrowie. Specjalne niespodzianki czekają także na różowe uczestniczki.

Do Race for the Cure może dołączyć każdy bez względu na miejsce zamieszkania, płeć czy wiek.

Udział mogą wziąć zarówno kobiety chore, jak i te, które zakończyły leczenie, ich bliscy oraz osoby, dla których ważne jest szerzenie wiedzy dotyczącej raka piersi, w tym profilaktyki.

Gorąco zachęcam każdego do zrobienia różowego szumu online. Pochwalcie się swoim udziałem, używając hasztag #RFTC2024 i zaproście innych do dołączenia do wydarzenia i do dbania o swoje zdrowie – mówi Magdalena Kardynał.

Dochód z zakupu pakietów zostanie przeznaczony na działalność Fundacji OmeaLife, która wspiera kobiety w trakcie leczenia raka piersi.

Miesiąc Świadomości Raka Piersi

Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi przypominający o istocie profilaktyki, zarówno pierwotnej, dotyczącej szeroko pojętego stylu życia, jak i wtórnej, czyli badań przesiewowych. Zrównoważony styl życia uwzględnia odpowiednią ilość snu, adekwatną dietę i aktywność fizyczną. Istotne jest także unikanie używek, m.in. alkoholu i papierosów. Badania w profilaktyce raka piersi obejmują:

  • regularne, comiesięczne samobadanie piersi
  • raz na dwa lata mammografia u kobiet w wieku 45-74
  • raz w roku badanie palpacyjne piersi wykonane przez ginekologa podczas rutynowej wizyty ginekologicznej,
  • dodatkowo – jeżeli lekarz zaleci – USG.

Jeśli podczas samobadania coś zaniepokoi kobietę (np. zauważy jakąś zmianę podczas samobadania), powinna umówić się na wizytę – bez skierowania do onkologa, ginekologa lub lekarza pierwszego kontaktu, ze skierowaniem do chirurga onkologicznego.

źródło: materiały prasowe

Post Race for the Cure 2024 – zaproszenie pojawił się poraz pierwszy w Zwrotnikraka.pl.

Idź do oryginalnego materiału