Prof. Brygida Kwiatkowska pełniącą obowiązki dyrektora NIGRiR

termedia.pl 1 miesiąc temu
Zdjęcie: Archiwum


Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie po zaledwie czterech i pół miesiąca zarządzania placówką przez prof. Agnieszkę Neumann-Podczaskę zmienia dyrektora. Tym razem, zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia, pełniącą obowiązki została prof. Brygida Kwiatkowska.



29 lipca w komunikacie na stronie internetowej instytutu poinformowano, iż „Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o powierzeniu obowiązków dyrektora Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie prof. dr hab. Brygidzie Kwiatkowskiej”.

Z zastępcy na dyrektora
Przypomnijmy – prof. Brygida Kwiatkowska jest krajowym konsultantem w dziedzinie reumatologii, kierownikiem Kliniki Wczesnego Zapalenia Stawów. Ekspertem i współtwórcą programów profilaktycznych Ministerstwa Zdrowia, recenzentem Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, kierownikiem grantów Narodowego Centrum Nauki (Maestro). Wcześniej pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. klinicznych Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Wykłada na kursach Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego dla reumatologów, radiologów, lekarzy rehabilitacji. Jest autorką wielu prac naukowych i dydaktycznych opublikowanych w czasopismach polskich (m. in. „Medycyna po Dyplomie”, „Ortopedia i Traumatologia Narządu Ruchu”, „Polish Archives of Internal Medicine”, „Reumatologia”) oraz zagranicznych (m. in. „Critical Reviews in Immunology”, „Journal of Clinical Medicine”, „Frontiers in Immunology”, „Rheumatology International”).

To współorganizatorka wielu cyklicznych konferencji naukowych, m. in. Warszawskich Dni Reumatologicznych i Konferencji Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych. Zajmuje się dydaktyką studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz lekarzy specjalizujących się w ramach kursów organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Wielokrotnie odnosiła się do sytuacji pacjentów chorujacych na schorzenia reumatologiczne, wskazując potrzeby i kierunki zmian.

Potrzebna jest dostępność do wszystkich opcji terapeutycznychO tym, jakie objawy mogą wskazywać na obecność choroby Stilla mówi prof. Brygida Kwiatkowska, konsultant krajowa w dziedzinie reumatologii, z Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.
Idź do oryginalnego materiału