Pacjenci poza kolejką. Nieprawidłowości i 300 tys. zł kary dla kolejnego warszawskiego szpitala
Zdjęcie: Warszawska klinika miała przyjmować na zabiegi także pacjentów spoza oficjalnej kolejki Ananass / Adobe
Pacjenci poza oficjalną kolejką. Rynek Zdrowia dotarł do informacji o nieprawidłowościach na listach oczekujących w jednej z klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. Kontrola wykazała błędy w prowadzeniu list oczekujących, a na placówkę już nałożono blisko 300 tys. zł kary. Z listu ze skargą wynika, iż nie wszyscy pacjenci byli dopuszczani do świadczeń na takich samych zasadach. W tle są zarzuty na kierowanie chorych z prywatnego gabinetu do szpitala.












