Pablo Serrao, GE HealthCare: „Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie jest pod wieloma względami rewolucyjne”.

ochrona24.info 1 tydzień temu

Wielki wpływ sztuczna inteligencja Jest to odczuwalne we wszystkich dziedzinach, a jedną z tych dziedzin, która generuje największe oczekiwania jest medycyna. Tam aplikacje oparte na sztucznej inteligencji mogą poczynić znaczne postępy w zakresie szybkości i jakości opieki nad pacjentem

Niedawne badanie przeprowadzone przez GE HealthCare z udziałem 2000 lekarzy w ośmiu krajach wykazało, iż większość specjalistów wierzy, iż sztuczna inteligencja może wspierać proces podejmowania decyzji. Decyzje kliniczne (61%) dozwolone Szybsze interwencje zdrowotne (54%) i pomaga się doskonalić Efektywność operacyjna (55%). Ostrzega jednak, iż przez cały czas panuje brak zaufania do tej technologii, biorąc pod uwagę, iż tylko 42% uważa, iż ​​dane AI są wiarygodne. Ale jasne jest również, iż większość sceptyków to lekarze z ponad 16-letnim doświadczeniem, co może wskazywać na pewnego rodzaju różnicę pokoleniową.

Na temat sztucznej inteligencji i tego, jak technologia cyfrowa zmienia opiekę zdrowotną, El Cronista rozmawiał z Pablo Serrao, dyrektorem regionalnym GE HealthCare Argentina.

– Jakie korzyści dają innowacje cyfrowe w dziedzinie zdrowia?

– To zachęta do bardziej skutecznej, dokładnej i dostępnej opieki zdrowotnej. Po pierwsze, umożliwia skuteczniejsze zarządzanie danymi, co prowadzi do bardziej świadomych i szybszych decyzji klinicznych. Ponadto ułatwia telemedycynę i opiekę zdalną, poszerzając dostęp do opieki medycznej na obszarach peryferyjnych lub o ograniczonych zasobach. Również Poprawia trafność diagnozy i leczenia Poprawiając jakość obrazów z różnych badań oraz skracając czas oczekiwania lekarzy i pacjentów.

– W szczególności jakie korzyści może przynieść sztuczna inteligencja?

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie uważane jest za rewolucyjne pod wieloma względami. W GE HealthCare angażujemy się we wdrażanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, które zapewniają znaczne korzyści. Zawiera Wczesne wykrywanie choróbDostosowując leczenie do każdego pacjenta, usprawniając funkcjonowanie szpitala i ograniczając liczbę błędów medycznych, a także skracając czas badań i zapewniając większy komfort lekarzom i pacjentom.

Ponadto sztuczna inteligencja może analizować duże ilości danych klinicznych, aby identyfikować wzorce i trendy, które w przeciwnym razie mogłyby umknąć ludzkiemu oku, co prowadzi do postępu w medycynie predykcyjnej i zapobiegawczej.

Sztuczna inteligencja już pozwala na ulepszenie opieki medycznej.

– Jakie medyczne rozwiązania AI są w tej chwili dostępne?

– Obejmuje szeroki zakres zastosowań, od interpretacji obrazów medycznych po poprawę zarządzania szpitalem. Na przykład nasze rozwiązania AI mogą pomóc we wczesnym wykrywaniu raka w mammografii, przyspieszyć odczyt MRI lub poprawić dokładność podawania dawek radioterapii. Wszystkie mają na celu poprawę Dokładność, efektywność I ochrona Nieostrożna opieka.

Jednym z naszych rozwiązań jest AIR Recon DL, algorytm AI dostępny dla całej naszej oferty rezonatorów. Umożliwia skrócenie czasu skanowania przy jednoczesnej poprawie jakości obrazu.

Na przykład klient z Ameryki Łacińskiej wykazał skrócenie czasu wszystkich skanów MRI, średnio o 74% w przypadku stóp (z 36 minut do 9), 62% w przypadku orbit (z 1 godziny 3 minut do 23 minut) i 61% w przypadku stóp. % Dla kobiecego brzucha (od 1 godziny do 24 minut).

-Czy szkolenie lekarzy w zakresie nowych technologii jest wyzwaniem?

Podchodzimy do tego wyzwania proaktywnie, poprzez programy szkoleń i kształcenia ustawicznego dla lekarzy, techników i pracowników służby zdrowia. Koncentruje się nie tylko na technicznym przetwarzaniu sprzętu i oprogramowania, ale także na zrozumieniu… Podstawy naukowe i kliniczne za tymi technologiami.

Ponadto ściśle współpracujemy z instytucjami akademickimi i ośrodkami badawczymi, aby promować integrację nowych technologii ze kształceniem medycznym i zapewnić płynne przejście do ich konkretnego zastosowania w praktyce klinicznej.

– przez Adriana Mansilla

Idź do oryginalnego materiału