
W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu uroczyście otwarto długo wyczekiwaną Salę Terapeutyczno-Edukacyjną. Wydarzenie to połączono z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.
Sala ta ma pełnić funkcję wspierającą leczenie pacjentów. Będą odbywać się na niej zajęcia edukacyjne, relaksacyjne oraz integracyjne. Wydarzenie to zbiegło się także z corocznymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.
Ważnym punktem programu była przystępna prelekcja dr Ireny Puszkarz pt. „Jak żyć z chorobą – otwórzmy drzwi zrozumienia”, przybliżająca tematykę schizofrenii. O bogatą oprawę artystyczną zadbali: wokalistka Agata Strącel, która wykonała utwór z repertuaru Anny Jantar, a także tańcząca młodzież z Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej, Grupa Senioralna z Centrum Kultury i Promocji oraz Stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjne „Pąsowa Róża”, które zachwyciło pokazem mody retro. Część artystyczną zwieńczył koncert akordeonowy Mateusza Piliszko.













