Dzięki opiece koordynowanej lekarz rodzinny może zlecić pacjentom badania, które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty. Terapia jest oparta na indywidualnym planie leczenia i uwzględnia także konsultacje między lekarzem POZ a lekarzem specjalistą oraz dodatkowe konsultacje, np. z dietetykiem. Koordynacja opieki nad pacjentem dotyczy schorzeń z zakresu kardiologii, diabetologii, chorób płuc oraz endokrynologii.
Sesja „Opieka koordynowana w POZ – jak zmieniła opiekę nad pacjentami?” odbędzie się pierwszego dnia kongresu, 15 marca, o 9.05. W jej trakcie zostaną omówione praktyczne aspekty opieki koordynowanej w przypadku pacjenta z dusznością, chorego z wieloletnią cukrzycą, a także pacjenta z podejrzeniem choroby tarczycy.
Kwestia opieki koordynowanej zostanie poruszona również w trakcie sesji poświęconej problemom chorób sercowo-naczyniowych w POZ (w piątek) oraz podczas sesji „Diabetologia w POZ – nowe możliwości i wyzwania” (w sobotę). Prof. Agnieszka Mastalerz-Migas omówi wówczas zagadnienie koordynacji opieki nad pacjentem z cukrzycą i stanem przedcukrzycowym.
Zapraszamy do zapoznania się z całym programem kongresu i do rejestracji!
SPRAWDŹ PROGRAM |
REJESTRACJA |