Nielegalne leki odsprzedawał „znajomym”. Teraz grożą mu 2 lata więzienia…

mgr.farm 1 dzień temu

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Stołecznej Policji w trakcie wykonywania czynności ustalili, iż na terenie powiatu piaseczyńskiego może dojść do próby nadania przesyłek kurierskich z produktami medycznymi niedopuszczonymi do sprzedaży na terenie naszego kraju. W związku z tym zorganizowali działania, podczas których na gorącym uczynku, w trakcie próby nadania paczek w jednym z paczkomatów w Wincentowie, zatrzymali 38-letniego mężczyznę.

– W trakcie interwencji mężczyzna przyznał, iż w czterech paczkach, które zamierzał nadać, znajdują się nielegalne preparaty zawierające testosteron oraz leki na potencje. Kolejne medykamenty policjanci znaleźli w samochodzie, którym przyjechał pod paczkomat 38-latek oraz w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego. W sumie policjanci zabezpieczyli 760 tabletek, 116 fiolek oraz 41 sztuk penów zawierających środki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej – informuje Komenda Stołeczna Policji.

38-latek poinformował policjantów, iż wszystkie zabezpieczone produkty medyczne należą do niego. Przyznał też, iż na bieżąco zamawia je przez Internet, a następnie odsprzedaje znajomym. Mężczyzna, po czynnościach w miejscu jego zamieszkania, został przewieziony do Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną KSP, gdzie policjanci wykonali czynności procesowe.

W Prokuraturze Rejonowej w Piasecznie usłyszał zarzut za próbę wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego pozwolenia. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału