Naukowcy identyfikują „najlepszy punkt” bezpiecznej operacji po zawale serca

biegowelove.pl 2 tygodni temu

Jak wynika z nowego badania Uniwersytetu w Rochester opublikowanego w czasopiśmie „The University of Rochester”, po zawale serca osoby starsze są dwukrotnie lub trzykrotnie bardziej narażone na ryzyko powikłań zagrażających życiu, takich jak wyniszczający udar lub inny zawał serca, jeżeli zbyt wcześnie zgłoszą się na planowe operacje niekardiologiczne. 2017. . Operacja Gammy.

Dogłębne przeszukanie bazy danych Medicare obejmującej 5,2 miliona operacji wykonanych w latach 2017–2020 dla pacjentów w wieku 67 lat i starszych sugeruje opóźnienie operacji o trzy do sześciu miesięcy po zawale serca, znanym jako zawał mięśnia sercowego bez odcinka ST (NSTEMI).

Celem badaczy jest określenie „najlepszego punktu”, aby bezpiecznie zaplanować dodatkowe zabiegi chirurgiczne w tej populacji ryzyka. Badanie dostarcza cennych analiz potwierdzających zmiany w wytycznych dotyczących podejmowania decyzji, które zostały ustalone ponad 20 lat temu.

„Dane, których lekarze używają w tej chwili do podejmowania decyzji dotyczących opieki nad pacjentem, są nieaktualne. Biorąc pod uwagę postęp w opiece i stale zmieniającą się grupę pacjentów, lekarze potrzebują najbardziej aktualnych informacji” – powiedział Laurent Glance, lekarz medycyny, główny autor i profesor anestezjologii i medycyny okołooperacyjnej. i Nauk o Zdrowiu Publicznym w Centrum Medycznym Uniwersytetu Rochester (URMC).

Wytyczne okołooperacyjne American College of Cardiology i American Heart Association z 2014 r. zalecają odczekanie 60 dni po zawale serca przed poddaniem się planowej operacji niekardiochirurgicznej. Zalecenie opierało się na badaniu przeprowadzonym na 500 000 pacjentów w latach 1999–2004.

Większość zgonów lub poważnych powikłań pooperacyjnych ma miejsce w ciągu pierwszych 30 dni rekonwalescencji, a zespoły okołooperacyjne ciężko pracują, aby im zapobiec. Nowa analiza pokazuje spadek ryzyka w ciągu pierwszych 90 dni, po czym ustabilizuje się w ciągu następnych 180 dni.

Starzejący się pacjenci często cierpią na wiele ostrych lub przewlekłych schorzeń, a klinicyści stają przed wyzwaniem zrównoważenia ryzyka związanego z opieką chirurgiczną z oczekiwaniami dotyczącymi jakości życia.

„Zespoły okołooperacyjne analizują różne czynniki związane ze zdrowiem i stylem życia, oceniając ryzyko pacjenta i pracują nad poprawą wyników leczenia” – powiedziała Marjorie Glove, lekarz medycyny, współautorka i dyrektor Centrum Medycyny Perioperacyjnej URMC. „Dla osób cierpiących na bóle stawów odkładanie długo oczekiwanej wymiany stawu kolanowego lub biodrowego po przeżyciu zawału serca może być frustrujące”.

Dodatkowi współautorzy to Glove, Heather Lander, MD, Stuart Lustick, MD, Michael Eaton, MD i Sabu Thomas, MD, z URMC; Mark Sorbero, MS i Andrew Dick, PhD, z RAND Health; Karen E. Joynt Maddox, MD, MPH, z Uniwersytetu Waszyngtońskiego; Lee Fleischer, lekarz medycyny, z Uniwersytetu Pensylwanii; oraz dr Jingjing Zhang, dyplomowana pielęgniarka, oraz Patricia Strong, Ph.D, dyplomowana pielęgniarka z Columbia College of Nursing.

Badanie to zostało wsparte środkami finansowymi Narodowego Instytutu ds. Starzenia się, Narodowego Instytutu Badań Pielęgniarskich oraz Zakładu Anestezjologii i Medycyny Okołooperacyjnej URMC.

Idź do oryginalnego materiału