LEK – ponad połowa relokowanych do Lublina nie przystąpiło do egzaminu

termedia.pl 3 miesięcy temu
Zdjęcie: PAP/Paweł Pawłowski


21 września odbył się LEK. Miało przystąpić do niego ponad 10 tys. osób. Z powodu klęski żywiołowej został odwołany we Wrocławiu i Kiełczowie, gdzie podejść do egzaminu miało tysiąc osób – zostali relokowani do innych miast. Jak powiedział 24 września „Menedżerowi Zdrowia” dyrektor CEM dr Rafał Kubiak, obecne przypisy uniemożliwiają przesunięcie daty testu, a nie było możliwości jego przeprowadzenia we wcześniej zaplanowanych miejscach.



Co musiałoby się stać?
– Jest absolutnie niezrozumiałe, dlaczego CEM nie znalazło zasobów i środków, by przeprowadzić LEK w lokalizacji dogodniejszej dla młodych lekarzy z rejonów objętych kataklizmem. Tym bardziej, iż jest to najważniejszy egzamin w ich życiu zawodowym, determinujący wybór przyszłej specjalizacji – mówił dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dr hab. Robert Zymliński, prof. UMW.

Przypomnijmy, iż zdający LEK we Wrocławiu i Kiełczowie zostali skierowania do zdawania egzaminu przed komisjami egzaminacyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim, Warszawie, Katowicach, Gliwicach i Tychach oraz Lublinie. O ile miejscowości na Śląsku są odległe od stolicy Dolnego Śląska o „zaledwie” ok. 200 km, Gorzów Wielkopolski o ok. 300 km, to Lublin już o ok. 500 km.

Powodzianie bez szans na LEK? CKE zmienia miejsce egzaminu Według Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi powódź nie jest przesłanką do przesunięcia terminu lekarskiego egzaminu końcowego (LEK) dla osób z rejonów objętych powodzią – mówi o tym podkreśla dr hab. Robert Zymliński, prof. UMW.
Idź do oryginalnego materiału