Laserowa korekcja wzroku – kto NIE powinien jej robić? Sprawdź, czy się kwalifikujesz!

dailyweb.pl 5 godzin temu
Zdjęcie: Laserowa korekcja wzroku – kto NIE powinien jej robić? Sprawdź, czy się kwalifikujesz!


Laserowa korekcja wzroku, jak każdy inny zabieg z zakresu okulistyki lub innych dziedzin medycyny, obarczony jest pewnymi przeciwwskazaniami. Sprawdź, jakie czynniki mogą wykluczyć Cię z tej metody korekcji wzroku. Przekonaj się, czy możesz skorygować wzrok w klinice okulistycznej, czy może musisz wciąż korzystać z tradycyjnych metod, takich jak okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe.

Kto nie może mieć laserowej korekcji wzroku? Przeciwwskazania

Interesuje Cię laserowa korekcja wzroku w Krakowie? To miasto, w którym pracuje wielu doświadczonych specjalistów w zakresie chirurgii refrakcyjnej. Kto nie może poddać się tego typu procedurze? Oto lista podstawowych czynników wykluczających, które powinieneś znać, zanim odwiedzisz gabinet lekarza okulisty:
  • nieuregulowanacukrzyca,
  • nieuregulowane choroby tarczycy,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • aktywne infekcje wirusowe,
  • niestabilna wada wzroku,
  • zaawansowana jaskra,
  • stożek rogówki,
  • choroby degeneracyjne siatkówki,
  • głębokie niedowidzenie.

Kto może skorzystać z laserowej korekcji wzroku? Do ilu dioptrii?

Laserowa korekcja wzroku to procedura powstała z myślą o osobach zmagających się z nadwzrocznością (potocznie dalekowzrocznością), krótkowzrocznością, astygmatyzmem. Przykładowo, o ile masz nadwzroczność do +5,0 dioptrii, możesz skorzystać z jednej z metod laserowej korekcji wzroku. Zastanawiasz się, czy specjalista w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej jest w stanie zniwelować także większe wady? Niestety nie, gdyż w związku z laserową korekcją dalekowzroczności Twoja rogówka się uwypukla, co w przypadku bardzo dużej wady refrakcji prowadzi do mocnego wypiętrzenia rogówki (w konsekwencji stan ten mógłby doprowadzić do niechcianych komplikacji i powikłań zdrowotnych). jeżeli masz zdiagnozowaną krótkowzroczność, możesz skorzystać np. z metody FemtoLASIK. Jednak miej świadomość, iż zabieg ten pozwala usunąć wadę refrakcji od -0,50 do -10 dioptrii. Jak podkreślają lekarze okuliści, na podstawie swojego doświadczenia w największym stopniu ostrość widzenia obniża niezborność. Chcesz się pozbyć astygmatyzmu i zastanawiasz się, do ilu dioptrii możesz skorygować tę wadę refrakcji? Zabieg laserowy usuwa niezborność do około 6 dioptrii. jeżeli więc mieścisz się w tym zakresie i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, ta procedura może być przeprowadzana właśnie u Ciebie. o ile natomiast Twój astygmatyzm jest większy i towarzyszą mu m.in. różne patologie rogówki, zabieg laserowej korekcji wzroku jest wykluczony.

Zabieg laserowej korekcji a starczowzroczność

Chcesz dowiedzieć się, czy możesz skorzystać z laserowa korekcja, by pozbyć się prezbiopii (starczowzroczności)? Tak metoda ta pozwala na korekcję tej wady, a dokładniej zabieg PRESBYOND®. Na czym mniej więcej polega wspomniana procedura? Po kwalifikacji do zabiegu i znieczuleniu gałki ocznej lekarz dzięki laserowi okulistycznemu odpowiednio zmienia kształt rogówki. W efekcie widzisz dobrze do dalekiej, jak i bliskiej odległości. Ile trwa cały zabieg? Nie dłużej, niż 20 minut, a ponadto nie wymaga pobytu w szpitalu ani długiej rekonwalescencji.

Laserowa korekcja niweluje różne problemy okulistyczne

Podsumowując, zabieg laserowej korekcji wzroku poprawia komfort widzenia u osób z różnymi wadami refrakcji. Dzięki procedurze możesz pozbyć się uciążliwej wady wzroku i różnego typu nieregularności rogówki oka, które wpływają negatywnie na poczucie kontrastu obrazu i jakość widzenia. Możesz skorzystać z rozmowy kwalifikującej do zabiegu jeżeli zmagasz się z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem, czy presbiopią, jak i aberracjami wyższych rzędów (higher order aberrations). Miej świadomość, iż istnieją wyjątki od reguły i w niektórych przypadkach zabieg laserowej korekcji wzroku może być przeprowadzony, mimo iż Pacjent przekracza ogólnie przyjęte zakresy. Wybierz klinikę okulistyczną, która ma indywidualne podejście do Pacjentów, dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i kadrą doświadczonych ekspertów, jeżeli chcesz przekonać się, czy laserowa korekcja wzroku to rozwiązanie dla Ciebie. Źródła: https://podyplomie.pl/okulistyka/31069,podstawy-laserowej-korekcji-wad-wzroku?srsltid=AfmBOoqwDAVox63fgIyOtqEKaqpHbhIUECYU_M9u-mIVZiiDxuLau5hz [dostęp: 22.02.2025 r.]
Idź do oryginalnego materiału