Kontrowersje i Postępy w Reumatologii 2025 – bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w leczeniu tych chorób!

termedia.pl 1 dzień temu

Spotkajmy się od 22 do 24 maja w hotelu Holiday Inn w Krakowie.



Podczas konferencji eksperci i praktycy będą dyskutować o trudnych i niejednoznacznych zagadnieniach w reumatologii. Nietypowe przypadki często wymagają bardziej szczegółowej diagnostyki i innowacyjnego leczenia.

Tradycyjnie już dzielenie się wiedzą w gronie najlepszych specjalistów to zawsze okazja do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami naukowymi z dziedziny reumatologii oraz wymiany poglądów i doświadczeń. Pieczę naukową nad wydarzeniem sprawują: prof. dr hab. n. med. Marek Brzosko, dr hab. n. med. Zbigniew Żuber oraz dr hab. n. med. Bogdan Batko.

W programie trzydniowego spotkania przewidziano 15 sesji. Wśród nich pojawią się dyskusje o innowacyjnym podejściu do terapii biologicznej, czyli lekcje z neurologii dla reumatologii oraz zagadnienia związane z nowymi horyzontami w diagnostyce i leczeniu chorób autozapalnych. Omówimy choroby Gauchera, Fabry'ego, Stilla. Lekarze podzielą się doświadczeniami z własnej praktyki i zreferują pełną zakrętów drogę rozpoznania u pacjentki z zespołem Susaca czy 16-latki z podejrzeniem zespołu Rothmanna-Makaia. Nie zabraknie prezentacji najnowszego stanowiska polskich ekspertów 2025 w sprawie nowoczesnego podejścia do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów czy debaty o leczeniu osteoporozy w Polsce odbywającej się pod hasłem „Jak skutecznie zapobiegać złamaniom i obniżać ryzyko śmiertelności?”.

Choroby reumatologiczne objawiają się w bardzo różnych narządach. Przez tę interdyscyplinarność wymagają współpracy wielu specjalistów. Dlatego w programie naszej konferencji znalazła się m.in. sesja dermatologiczna – podczas której omówimy zmiany na skórze w chorobach reumatycznych czy symptomatologię zmian skórnych w chorobie Stilla. Nie zabraknie też problematyki systemowej. Eksperci dyskutować będą o tym, jak usprawnić szybką ścieżkę diagnostyczną dla pacjentów z zapalnymi chorobami reumatycznymi, czy jak organizować opiekę dla pacjentów z chorobami rzadkimi. W programie również dyskusja systemowa „AOS kontra oddział szpitalny”.

Zapraszamy również do udziału w bezpłatnych kursach i warsztatach, które odbywać się będą podczas konferencji:

  • SEKCJA ULTRASONOGRAFII POLSKIEGO TOWARZYSTWA REUMATOLOGICZNEGO – KURS USG (kurs średniozaawansowany),
  • WARSZTAT MRI – REZONANS MAGNETYCZNY W DIAGNOSTYCE I MONITOROWANIU SPONDYLOARTROPATII OSIOWEJ (SpA)​,
  • WARSZTATY ULTRASONOGRAFICZNE WZORCE ULTRASONOGRAFICZNE W REUMATOLOGII (kurs średniozaawansowany).


REJESTRACJA NA KURS I WARSZTATY


Nie zwlekaj z rejestracją!

REJESTRACJA
Idź do oryginalnego materiału