Wydarzenie, które odbędzie się 4 czerwca w Warszawie, będzie platformą do dyskusji na temat kontrowersyjnych zagadnień dotyczących farmakoterapii kardiologicznej, umożliwiającą interakcję między specjalistami wielu dziedzin medycyny.
Kierowane jest nie tylko do kardiologów, specjalistów chorób wewnętrznych i lekarzy rodzinnych. Omawiane przez prelegentów zagadnienia z pewnością zainteresują również przedstawicieli innych specjalizacji: gastroenterologów, neurologów, nefrologów czy onkologów.
Eksperci opowiedzą o trudnych decyzjach występujących w codziennej praktyce w zakresie leczenia przeciwkrzepliwego, terapii antyarytmicznej, kardionefrologicznej oraz niewydolności serca.
W sesji poświęconej szczepieniom osób dorosłych z punktu widzenia kardiologii głos zabiorą między innymi prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, dr hab. n. med., prof. uczelni Agnieszka Mastalerz-Migas oraz dr hab. n. med. Ernest Kuchar.
Nie zabraknie również istotnych dyskusji na temat zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentami z chorobami współistniejącymi – kardiologicznymi i onkologicznymi – w celu zminimalizowania ryzyka powikłań sercowo-naczyniowych.
Spotkanie zakończy sesja poruszająca problemy wielolekowości i polipragmazji u pacjentów w wieku podeszłym, podczas której przedstawione zostaną mechanizmy interakcji lekowych w praktyce oraz pułapki terapii przeciwbólowej
Studenci mogą wziąć udział w konferencji bezpłatnie.
Zapraszamy do rejestracji!
REJESTRACJA |