Kontrowersje Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej to konferencja skierowana do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, kardiologów oraz specjalistów zainteresowanych farmakoterapią kardiologiczną. Program wydarzenia skupia się na praktycznych aspektach leczenia, omawiając najnowsze wytyczne, kontrowersje kliniczne i aktualne dylematy terapeutyczne.
Podczas sesji dydaktycznych uczestnicy zapoznają się z wyzwaniami w leczeniu nadciśnienia tętniczego i zaburzeń lipidowych kobiet w ciąży, poznają aktualne stanowisko w kwestii postępowania przy udarze mózgu w trakcie antykoagulacji oraz roli statyn w neurologii. Jednym z ważnych punktów będzie również problem depresji w chorobach kardiologicznych oraz aktualne rekomendacje dotyczące szczepień przeciw grypie u pacjentów kardiologicznych.
Konferencja dostarczy praktycznej wiedzy na temat terapii przeciwkrzepliwej w trudnych sytuacjach klinicznych, takich jak trombocytopenia czy przerzuty nowotworowe do ośrodkowego układu nerwowego. Dyskusje pro i kontra pozwolą uczestnikom lepiej zrozumieć kontrowersje dotyczące stosowania fibratów i omega-3 w hipertrójglicerydemii oraz bezpieczeństwa flozyn.
W programie znalazły się także sesje poświęcone trudnościom w terapii diuretycznej, wyborowi beta-adrenolityków i beta-mimetyków w chorobach serca i płuc, a także zagadnieniom potrójnej terapii w POChP. Omówione zostaną również zasady kwalifikacji do programów terapeutycznych w kardiologii, w tym programów B.101 i B.162.
PROGRAM |
To wydarzenie to szansa na pogłębienie wiedzy i lepsze przygotowanie do codziennych wyzwań klinicznych. Starannie dobrana kadra wykładowców, doświadczeni klinicyści i eksperci w swoich dziedzinach gwarantują najwyższy poziom merytoryczny konferencji.
Emerytowani członkowie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i studenci medycyny mogą uczestniczyć w wydarzeniu bezpłatnie!
REJESTRACJA |