Wywiad z doktorem Panagiotisem Grypiotisem z EUROIMMUN AG, odpowiedzialnym za rozwój produktów do diagnostyki (autoimmunologia, endokrynologia/biologia) oraz automatyzację i oprogramowanie (Head of Product Management Autoimmune Diagnostics, Endocrinology/Biologics and Automation & Software).
Immunofluorescencja pośrednia (IIFT, ang. indirect immunofluorescence technique) jest najczęściej stosowaną metodą przesiewową w diagnostyce m.in. chorób autoimmunologicznych i infekcji. Liczba zlecanych badań z roku na rok rośnie i stopniowo coraz bardziej zauważalny staje się brak wykwalifikowanego personelu z doświadczeniem w oznaczaniu przeciwciał – zarówno w wykonywaniu analiz, jak i ocenianiu wyników. EUROIMMUN od ponad 30 lat tworzy innowacyjne rozwiązania do diagnostyki IIFT, wspierając laboratoria diagnostyczne w pokonywaniu tych wyzwań.
Wysokowydajne systemy EUROIMMUN do automatyzacji diagnostyki IIFT pozwalają zminimalizować nakład pracy manualnej, zwłaszcza w przypadku dużej liczby próbek, i zapewniają wiarygodne, wystandaryzowane wyniki. Nasze najnowsze rozwiązania usprawniające diagnostykę IIFT to oprogramowanie EUROLabPolaris oraz w pełni zautomatyzowany system UNIQO 160 (dostępny wkrótce).
„EUROLabPolaris to rozwiązanie dla laboratoriów, które mogą wykonywać analizy IIFT, ale nie mają możliwości oceny otrzymanych wyników, np. z powodu braku personelu z doświadczeniem w diagnostyce IIFT. […] UNIQO 160 to aparat nowej generacji i zarazem nasz pierwszy w pełni automatyczny system do przetwarzania i oceny badań metodą IIFT” – wyjaśnia doktor Panagiotis Grypiotis na łamach „Clinical Laboratory International”.
Dowiedz się, w jaki sposób nowe technologie zmieniają diagnostykę IIFT oraz jaki wkład w ten proces ma EUROIMMUN:
Obejrzyj film o EUROLabPolaris, który umożliwia sieciom laboratoriów zdalną diagnostykę IIFT na podstawie obrazów immunofluorescencji przesyłanych cyfrowo pomiędzy oddziałami: