– Przyjęty przez rząd Krajowy Plan na Rzecz Energii i Klimatu zakłada stopniowe odejście od uzależnienia od węgla oraz wzrost udziału OZE. To dobry kierunek, jednak tempo odchodzenia od gazu ziemnego pozostaje przez cały czas zbyt wolne. W efekcie grozi nam kilkadziesiąt lat pułapki gazowej, czyli wysokich cen energii i uzależnienia od importu drogiego surowca. Szybszy rozwój …