Na pierwszą część zapraszamy już 23 kwietnia o godzinie 18.30.
W ramach comiesięcznych spotkań online technicy farmaceutyczni będą mogli uczestniczyć w interdyscyplinarnych wykładach, prowadzonych przez ekspertów rynku farmaceutycznego i środowiska akademickiego.
Na projekt składają się trzy moduły, z których pierwszy obejmie zagadnienia prawne związane z pracą zawodową technika farmaceutycznego, w tym również kwestie związane z prawami pacjenta i odpowiedzialnością zawodową techników farmaceutycznych. Drugi – farmaceutyczny – poświęcony będzie znaczeniu tej grupy zawodowej w systemie ochrony zdrowia, potrzebie dalszych reform w zakresie edukacji, rejestracji zawodowej oraz roli związków zawodowych. Nasz cykl zwieńczy sesja dotycząca produktu leczniczego, w której omówimy aktualne dane z zakresu jakości, skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leków.
Podczas kwietniowej odsłony wydarzenia prof. dr hab. n. farm. Mirosława Krauze-Baranowska, kierownik naukowy projektu, przedstawi wprowadzenie do produktu leczniczego roślinnego z jego charakterystyką i zakresem zastosowań. O roli techników farmaceutycznych wspierających system ochrony zdrowia mówić będzie dr n. farm. Piotr Merks, ekspert m.in. Zespołu ds. Opieki Farmaceutycznej przy Ministerstwie Zdrowia. Na koniec prawnik Monika Bartwicka, specjalista z zakresu prawa medycznego i farmaceutycznego, przedstawi „Prawne aspekty wykonywania zawodu technika farmaceutycznego, nowe obowiązki i uprawnienia”.
W ramach każdego webinaru uczestnicy będą mogli brać aktywny udział w sesji Q&A, w trakcie której eksperci odpowiedzą na pytania. Każde ze spotkań zakończy test sprawdzający. Za udział w wydarzeniu otrzymać można 6 punktów edukacyjnych.
REJESTRACJA |
Wydarzenie odbywa się pod patronatem Związku Zawodowego Pracowników Farmacji.