W kwietniu uczniowie SP1 obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu oraz uczestniczyli w spektaklu i warsztatach poruszających problematykę hejtu.
2 kwietnia obchodziliśmy w SP1 Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W całej szkole tego dnia dominował kolor niebieski, który jest kojarzony ze spokojem i akceptacją. Uczniowie wraz z nauczycielami zadbali o część garderoby w kolorze niebieskim. Cała akcja miała na celu uświadomienie młodzieży, iż autyzm jest wśród nas. To przede wszystkim wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest autyzm. Wykonali też wiele ciekawych prac plastycznych dotyczących tej problematyki.
Joanna Kot

W dniach 11, 15 i 16 kwietnia uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w spektaklu i warsztatach dotyczących niezwykle ważnej w tej chwili problematyki – „H” jak „hejt”. Spektakl odbywał się w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Poruszał tematykę cyberbullyingu i hejtu w Internecie. Był połączeniem teatru dramatycznego, baletu, muzyki klasycznej i internetowego soundscape’u oraz wideo. Realizatorzy spektaklu przedstawili młodzieży niełatwy temat, będący częścią rzeczywistości nie tylko młodych ludzi, ale niemalże każdego z nas. Główną inspiracją był język sieci. Realne posty, komentarze, wpisy na forach, na portalach społecznościowych i aplikacjach. Język brutalny, pełen agresji, nienawiści, wszechobecny w Internecie, dający pozorne poczucie bezkarności, brak poczucia odpowiedzialności za słowa „wypowiadane”, czy raczej wystukiwane na klawiaturze w sieci. Spektakl uświadomił uczniom, iż powszechna w Internecie mowa nienawiści ma bardzo często destrukcyjny wpływ na nasze życie.
Aleksandra Flagmańska