Dwa specjalistyczne cykle kursów dla neurologów dostępne na platformie medNauka!

termedia.pl 3 tygodni temu

„Rzadkie zespoły padaczkowe. Od teorii do praktyki” – to dwa bloki wykładów: czteroetapowy i dwuetapowy kurs.



Wśród tematów pierwszego cyklu znalazły się: diagnostyka i cele terapeutyczne w zespole Lennoxa-Gastauta, diagnostyka i cele terapeutyczne w zespole Dravet, fenfluramina w zespole Dravet i w zespole Lennoxa-Gastauta oraz przyszłość diagnostyki i terapii encefalopatii padaczkowych z perspektywy genetyka. Wśród prelegentów prof. Maria Mazurkiewicz-Bełdzińska, prof. dr hab. n. med. Barbara Steinborn, prof. Justyna Paprocka, dr Anna Winczewska-Wiktor, dr n. med. Magdalena Krygier. Eksperci w swoich wykładach przedstawiają epidemiologię i diagnostykę ww. chorób. Dzielą się też wiedzą, jak zmniejszać u pacjentów częstotliwość i siłę napadów oraz wybierać najlepsze terapie lekowe.

W dwuetapowym kursie znalazły się dwa wykłady – trudny temat SUDEP oraz doświadczenia praktykantów: fenfluramina. Dr n. med. Anna Winczewska-Wiktor przedstawia zagadnienia związane z nagłą niespodziewaną śmiercią pacjenta z padaczką. O profilaktyce i edukacji w SUDEP opowiada również dr Łukasz Przysło z Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii ICZMP w Łodzi. Drugi z wykładów o doświadczeniach praktykantów z fenfluraminą to naukowe i praktyczne spojrzenie na ten repozycjonowany lek. O dawkowaniu, interakcjach lekowych i rezultatach leczenia fenfluraminą mówią – podczas debaty odbywającej się pod kierownictwem prof. Marii Mazurkiewicz-Będzińskiej – dr n. med. Anna Winczewska-Wiktor i dr Łukasz Przysło.

Kursy na medNauka to doskonały sposób nie tylko na poszerzenie wiedzy, ale także uzyskanie punktów edukacyjnych i certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Zarejestruj się:

medNauka
Idź do oryginalnego materiału