Dotarli do treści listu, który zostawił Wawrzyk. Wskazał winnego afery wizowej

1 tydzień temu
Piotr Wawrzyk miał napisać list tuż przed tym jak podjął próbę samobójczą. Teraz do jego treści dotarli dziennikarze Interii. Polityk Prawa i Sprawiedliwości miał wskazać winnego. – Winnym tego, co robię, jest osoba, która nadużyła mojego zaufania i media – przytacza serwis.


Dotarli do treści listu, który zostawił Piotr Wawrzyk. Wskazał winnego afery wizowej


Dziennikarze Interii napisali, iż dotarli do treści listu pożegnalnego byłego wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka.

"Nie chcę i nie mogę żyć z piętnem łapówkarza, przestępcy. Po prostu sobie na to nie zasłużyłem!!!" - napisał. "Winnym tego, co robię, jest osoba, która nadużyła mojego zaufania i media, które w pogoni za sensacją i z przyczyn politycznych zrobiły ze mnie przestępcę" - stwierdził.

O treści listu pisali także dziennikarze RMF FM. Miał w nim odnieść się do afery wizowej i napisać, iż "nie zrobił nic złego, starał się pomagać ludziom bez względu na barwy polityczne i zapłacił za to najwyższą cenę".

"Miał stwierdzić, iż nie chce się tłumaczyć, iż nie jest łapówkarzem i iż nie chce żyć z piętnem łapówkarza. W liście miał zapewniać, iż od nikogo nic nie wziął i nie dostał" – czytamy na stronie rozgłośni.

Artykuł aktualizowany na bieżąco.

Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze?


– Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej Kryzysowy Telefon Zaufania – wsparcie psychologiczne: 116 123 czynny codziennie od 14.00 do 22.00.

– Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22– Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.

– jeżeli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Idź do oryginalnego materiału