Dobre praktyki w zarządzaniu kolejką pacjentów i odwoływaniu wizyt

termedia.pl 9 godzin temu
Zdjęcie: Archiwum


Urszula Szybowicz, przedstawicielka Polskiej Federacji Szpitali oraz Fundacji „Nie Widać Po Mnie", przygotowała propozycje, które mogą znacząco poprawić funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia w zarządzaniu kolejką pacjentów i odwoływaniu wizyt.



Zarządzanie kolejką pacjentów oraz efektywne odwoływanie wizyt to niezwykle istotne aspekty organizacji pracy placówek medycznych, ale przede wszystkim są to działania zwiększające efektywność pracy lekarzy i zadowolenie pacjentów. W odpowiedzi na te wyzwania Urszula Szybowicz, przedstawicielka Polskiej Federacji Szpitali oraz Fundacji „Nie Widać Po Mnie", zaproponowała zestaw dobrych praktyk, które mogą znacząco poprawić funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia właśnie w tym obszarze.

Propozycje Urszuli Szybowicz znajdują się na stronie Rzecznika Praw Pacjenta w zakładce ,,Dobre praktyki’’: https://www.gov.pl/web/rpp/dobre-praktyki-w-zakresie-zarzadzania-kolejka-pacjentow-i-odwolywania-wizyt.

Wpisują się w kampanię #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE, wspieraną przez RPP Bartłomieja Chmielowca, która podkreśla znaczenie odpowiedzialności pacjentów za informowanie o rezygnacji z wizyt, co pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnych terminów i umożliwia innym pacjentom skorzystanie z usług medycznych. Kampania zwraca uwagę na konsekwencje nieodwoływania wizyt oraz promuje odpowiedzialność społeczną w korzystaniu z opieki zdrowotnej.

Propozycje dobrych praktyk w zarządzaniu kolejką pacjentów i odwoływaniu wizyt to gotowe rozwiązania, które placówki mogą u siebie wprowadzić bądź zmodyfikować je do swoich potrzeb.

Dzięki wdrażaniu ww. dobrych praktyk możliwe jest stworzenie bardziej efektywnego i przyjaznego systemu opieki medycznej, z którego skorzystają zarówno pacjenci, jak i personel medyczny – czytamy na stronie RPP.

Dobre praktyki w sprawie rozpatrywania skarg pacjentówRzecznik Praw Pacjenta powołał zespół ekspertów z różnych podmiotów leczniczych, aby stworzyć praktyczne wskazówki dotyczące sposobu procedowania skarg i wniosków pacjentów.
Idź do oryginalnego materiału