Badania dostarczają wiedzy na temat rozwoju twarzy na poziomie komórkowym

biegowelove.pl 1 miesiąc temu

Matka Natura jest artystką, ale jej sztuka malowania zwierzęcych twarzy wymaga czegoś więcej niż tylko pędzla i palety. Te bardzo złożone formy powstają z ich przemijania Komórki grzebienia nerwowego.

Te komórki embrionalne są multipotencjalne w obrębie twarzy Pierwotne-;Model wczesnego rozwoju-;Może być niezbędny do ukształtowania prawidłowych struktur twarzy. Jednakże analiza mechanizmów molekularnych na tak wczesnych etapach rozwoju stwarza kilka wyzwań technicznych.

Teraz grupa naukowców z Uniwersytetu w Kioto wygenerowała agregaty bogate w komórki grzebienia nerwowego z ludzkich pluripotencjalnych komórek macierzystych i opracowała metodę różnicowania ich w populacje komórek o wzorze ekspresji genów przypominającym łuk skrzelowy.

Po tym jak grupy komórkowe różnicują się w prekursory górną szczękę I Żuchwa W odpowiedzi na zewnętrzne czynniki sygnalizacyjne grupy te spontanicznie tworzą wzorce prymitywów twarzy”.


Yusuke Seto z Instytutu Badań Medycznych i Biologicznych w Kioto

Ta chrzęstna struktura przypomina MikkelaChrząstka utworzona lokalnie w obrębie agregatu.

„Chcemy stworzyć model do badania wczesnego rozwoju twarzy, wykorzystując do ich generowania adekwatności ludzkich pluripotencjalnych komórek macierzystych w laboratorium „Tkanka przypomina łuk piszczelowy prymitywnej twarzy” – dodaje Ryoma Ogihara, również z instytutu.

Naukowcy badają różne procesy rozwojowe, które powodują wewnątrz- i indywidualne różnice w budowie twarzy, aby wyjaśnić takie schorzenia, jak zaburzenia twarzoczaszki.

„Korzystanie z naszego w laboratorium Model ten może pomóc nam lepiej zrozumieć i kontrolować integrację sygnałów podczas określania losu łuku skrzelowego i chondrogenezy na twarzy i gdzie indziej. „Mamy nadzieję, iż nasza technologia przyczyni się do opracowania materiałów komórkowych na potrzeby nowej medycyny regeneracyjnej” – dodaje Mototsugu Iraku, również z instytutu.

źródło:

Odniesienie do magazynu:

Seto, Y., i in. (2024). Indukcja in vitro wzorzystego, przypominającego łuk skrzelowy agregatu ludzkich pluripotencjalnych komórek macierzystych. Komunikacja przyrodnicza. doi.org/10.1038/s41467-024-45285-0.

Idź do oryginalnego materiału