– Będziemy dyskutować w bardzo szerokim gronie ekspertów, jak skutecznie walczyć z otyłością, czyli jak skutecznie ją leczyć – mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka. Przypomina, iż Narodowy Fundusz Zdrowia dysponuje prawie 130 ml zł przeznaczonymi na świadczenia zdrowotne i zastanawia się, czy personel medyczny może mieć wpływ na optymalizację dysponowania środkami.
Ważne zagadnienia, także ekonomiczne, związane z leczeniem otyłości, będą omawiane w trakcie II Kongresu Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (1 i 2 grudnia w Warszawie).
Dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka zaprasza pierwszego dnia wydarzenia, o godz. 11.30, na sesję „Problemy kliniczne chorego na otyłość w podstawowej opiece zdrowotnej”. Podczas panelu wygłosi wykład „Jaką rolę odgrywa lekarz w alokacji składki zdrowotnej?”. Inne tematy i prelegenci zaproszeni do tej sesji to: „Rola lekarza rodzinnego w leczeniu chorych na otyłość” dr hab. n. med., prof. uczelni Agnieszki Mastalerz-Migas, „Co lekarz rodzinny powinien leczyć – otyłość czy jej powikłania” dr hab. n. med. Karoliny Kłody, „Czy otyłość boli? A o ile tak, to jak sobie poradzić z bólem w gabinecie lekarza rodzinnego?” lek. Aleksandra Biesiady.
Po wykładach przewidziana jest dyskusja.
Zachęcamy do obejrzenia zaproszenia dr n. ekon. Małgorzaty Gałązki-Sobotki i zapoznania się z programem kongresu.
PROGRAM KONGRESU