Przez personel pocztowy ASCO
Opublikowano: 21.10.2024 o 11:58:00
Najnowsza aktualizacja: 21.10.2024 o godzinie 11:35:25
Jak wynika z dwóch nowych badań przedstawionych przez American College of Surgeons (ACS), wdrożenie Programu walidacji chirurgii geriatrycznej American College of Surgeons (ACS) może zmniejszyć śmiertelność pooperacyjną i zwiększyć odsetek pacjentów spełniających standardy dokumentacji, takie jak dyrektywy dotyczące zaawansowanej opieki zdrowotnej. Horatas i in Westlinga i in W 2024 r. Konferencja Kliniczna ACS.
tło
Program walidacji chirurgii geriatrycznej obejmuje środki jakości dla oddziałów chirurgicznych w szpitalach i systemach opieki zdrowotnej w celu poprawy wyników leczenia chirurgicznego wśród pacjentów w wieku 75 lat i starszych.
Cleveland Clinic Akron General Hospital w Ohio jest jednym z 10 szpitali w całym kraju, które spełniły standardy weryfikacji chirurgii geriatrycznej ACS. Program obejmuje 32 standardy oparte na dowodach, dla których priorytetem jest zmniejszenie ryzyka delirium i zapewnienie opieki skoncentrowanej na pacjencie, a także uwzględnienie innych wyzwań charakterystycznych dla pacjentów w wieku 75 lat i starszych. Program umożliwia także szpitalom redukcję kosztów i poprawę efektywności.
Metody i wyniki nowych badań
W nowych badaniach naukowcy ze szpitala Akron General Hospital sprawdzili wyniki pacjentów po wdrożeniu programu walidacji pod kątem chirurgii geriatrycznej. W pierwszym badaniu oceniano współczynniki umieralności pacjentów pooperacyjnych w okresie od lipca 2021 r. do stycznia 2024 r., a w drugim badaniu analizowano zaawansowane planowanie i dokumentację – zwaną dokumentacją przypadku kodowego – wśród pacjentów, którzy przeszli operację przed i po wdrożeniu Programu weryfikacji chirurgii geriatrycznej.
Naukowcy odkryli, iż wdrażając szpitalny program weryfikacji chirurgii geriatrycznej, udało im się zmniejszyć śmiertelność pooperacyjną o 50% i prawie trzykrotnie zwiększyć odsetek pacjentów spełniających kryteria dokumentowania preferencji dotyczących opieki.
W roku poprzedzającym realizację Programu Walidacji Chirurgii Geriatrycznej śmiertelność wśród pacjentów w wieku 75 lat i więcej w ciągu 30 dni od operacji wyniosła 10,2%. Po wdrożeniu śmiertelność spadła do 5,7%. Nie stwierdzono istotnych statystycznie różnic w częstości ponownych hospitalizacji pooperacyjnych pomiędzy okresami objętymi Programem Walidacji Chirurgii Geriatrycznej i po niej (odpowiednio 15,6% i 14,3%).
W drugim badaniu naukowcy odkryli, iż jedynie 26,6% pacjentów z chirurgii ogólnej w wieku powyżej 75 lat posiadało dokumentację dotyczącą statusu kodów przed wdrożeniem Programu weryfikacji chirurgii geriatrycznej. Po wdrożeniu, po dodaniu edukacji pacjentów i wprowadzeniu modelu elektronicznej dokumentacji medycznej, odsetek ten wzrósł do 39,6%. Po wprowadzeniu wielodyscyplinarnych działań mających na celu poprawę opieki nad pacjentami w podeszłym wieku odsetek ten wzrósł do 74,2%.
Naukowcy zauważyli, iż zespół chirurgiczny przeprowadził szeroko zakrojone dyskusje z pacjentami przed operacją, aby określić cele operacji i życzenia, jeżeli ich wyniki będą odbiegające od optymalnych.
„Rozmawialiśmy z nimi o tym, czego by chcieli, gdyby zatrzymało się ich serce, gdyby musieli być zaintubowani na dłuższy czas lub czy chcieli i zgodziliby się na dializę” – szczegółowo opisał główny autor drugiego badania. Doktor Blake Westling, MBAczłonek-rezydent ACS.
Wnioski
„Naprawdę ekscytujące jest to, iż jesteśmy jednym z pierwszych szpitali, który pokazał, iż znacząco poprawiamy wyniki leczenia pacjentów poprzez wdrożenie ACS [Geriatric Surgery Verification] wyjaśnił główny autor pierwszego badania Ileana Horatas, lekarz medycynystypendysta ACS i chirurg w Cleveland Clinic Akron General Hospital. „Wiemy, iż prowadzimy ważniejsze rozmowy dotyczące opieki. Wiemy, iż nasze sale szpitalne lepiej odpowiadają zróżnicowanym potrzebom wszystkich pacjentów, w tym tych z wadą wzroku lub ograniczoną mobilnością. Wiemy, iż mamy silny zespół specjalistów specjalizujących się w opiece większych pacjentów”. Wiemy, iż jesteśmy dobrze wyposażeni, w tym w opiekę paliatywną, i w tej chwili potwierdziliśmy, iż prowadzi to do lepszych wyników.
„Myślę, iż sformułowanie tego własnymi słowami pacjenta pomoże określić kolejne kroki w opiece nad pacjentem” – podkreśliła dr Westling. Podsumował: „Zawsze mamy nadzieję, iż operacja przebiegnie bez powikłań, ale gdy pojawiają się trudności, bardzo ważne jest wyznaczenie kolejnego celu lub kierunku”.
Ujawnienie: Pełne informacje na temat autorów badania można znaleźć na stronie www.abstraktsonline.com I www.abstraktsonline.com.