Polska to piękny kraj o bogatej historii i wyjątkowych tradycjach wyróżniających poszczególne regiony. Jest jednak coś, co jest nam wspólne od zawsze: miłość do celebrowania wyjątkowych chwil. Oczywiście przy dobrym jedzeniu, przy którym czas płynie gładko, dyskusje są żywe, a emocje zawsze prawdziwe. Dlatego każda z Restauracji sieci Stary Młyn łączy to, co najlepsze w polskiej kuchni z tym, co najlepsze w różnych regionach Polski – lokalne tradycje, miejscowe smaki i wielowiekową historię. Prym wiodą, rzecz jasna, legendarne pierogi z pieca: sporządzone według sprawdzonej receptury, wyrabiane na miejscu i zawsze ze składników najwyższej jakości. Restauracje sieci Stary Młyn zlokalizowane są w Toruniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Kaliszu.
Braillowskie menu w Pierogarni Stary Młyn!
Pierogarnia Stary Młyn, znana z serwowania tradycyjnych polskich pierogów gotowanych i z pieca, z różnorodnymi farszami, poszła o krok dalej w zapewnianiu komfortu swoim gościom, wprowadzając menu w alfabecie Braille’a. Dzięki temu osoby niewidome i słabowidzące mogą teraz cieszyć się niezależnym i swobodnym dostępem do bogatego wyboru dań, jakim szczyci się Stary Młyn.
Dostosowanie menu do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku to piękny przykład społecznej odpowiedzialności i wrażliwości na potrzeby każdego klienta. Coraz częściej restauracje decydują się na różne rozwiązania prospołeczne, jednak menu w Braille’u wciąż pozostaje rzadkością – jak dotąd na ten krok zdecydowała się jedynie niewielka liczba restauracji, takich jak Billy’s American Restaurant w Gdańsku czy Marrakesh Cafe w warszawskim Millenium Plaza.
Dzięki temu nowemu rozwiązaniu Stary Młyn wyróżnia się na mapie polskiej gastronomii, dając osobom niewidomym możliwość pełnoprawnego uczestnictwa w kulinarnych doświadczeniach, które w tak istotny sposób łączą ludzi. To innowacyjne podejście sprawia, iż marka Stary Młyn staje się miejscem przyjaznym dla wszystkich, tworząc wspólnotę i zrozumienie przy jednym stole – bez względu na to, kto przy nim zasiada.
Źródło: FB