„Osoby Ubogie, w tym w kryzysie bezdomności, osoby uzależnione, osadzone w zakładach karnych są częścią Metropolii”. W Katowicach odbędzie się 8. Światowy Dzień Ubogich

slaskaopinia.pl 1 tydzień temu

17 listopada 2024 będziemy obchodzić po raz ósmy Światowy Dzień Ubogich w Katowicach. Rozpocznie się on już o poranku na Placu Szewczyka przed Galerią Katowicką. Już dziś zapraszamy na briefing prasowy i dyskusję o tym, jak pomagać mądrze, która odbędzie się 13 listopada 2024 r. o godz. 9.00 w Multikinie w Galerii Katowickiej.

Światowy Dzień Ubogich w Katowicach to czas dla tych, którzy szukają pomocy w różnych kryzysach. Są to osoby uzależnione, w kryzysie bezdomności, chorzy, osoby samotne i borykające się z problemami finansowymi.

Jednocześnie w tym roku chcemy jednak zwrócić uwagę na systematycznie świadczoną pomoc w różnych miejscach, a nie tylko od święta. Dlatego też w niedzielę 17 listopada otworzymy Miasteczko Pomocy w 16 namiotach ze śniadaniem i obiadem dla Ubogich, poradami specjalistów z różnych dziedzin, występem chóru i Teatru Ubogich. Jednak to nie wszystko. Nasi terapeuci będą też czekać na ubogich podczas dyżurów w Galerii Katowickiej 8.11 w godz. 10 – 16 i 15.11 w godz. 12 – 18.00 w przestrzeni Chill&Art Galerii Katowickiej, w której od 28.10 trwa wystawa pod hasłem „Solidarni z Ubogimi”

Zaprosiliśmy również studentów z różnych uczelni, uczniów szkoły średniej na seans kinowy z filmem „Johnny” i panelem dyskusyjnym w ramach kampanii edukacyjnej „Jak pomagać mądrze?” w Katowickim Multikinie.

– Dlaczego w Katowicach jest najwięcej osób w kryzysie bezdomności, uzależnień, byłych więźniów? Jak miasto spełnia swoją rolę wobec nich? Jak w pomoc mogłaby zaangażować się cała Metropolia? Chcemy odpowiedzieć na te pytania, bowiem widzimy potrzebę zatrzymania się w przy temacie mądrego pomagania by świadczona pomoc, która jest udzielana systematycznie ubogim była skuteczna i konkretna – mówi Wioletta Iwanicka – Richter, koordynatorka wydarzenia. Jak dodaje, świętowanie Dnia Ubogich to dobry pretekst, aby dostrzec drugiego człowieka i jego problemy.

Idź do oryginalnego materiału