Łyżwiarska rywalizacja w Elblągu

razemztoba.pl 6 godzin temu

W sobotę (21 listopada) elbląskie lodowisko Helena gościło sportowców rywalizujących w III Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w łyżwiarstwie szybkim na małym torze. W zawodach wzięło udział 40 zawodników.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

Przed rozpoczęciem imprezy na lodzie pojawiła się Lena Miller, zawodniczka UKS „Szóstka”, która w krótkim występie artystycznym zaprezentowała swoje łyżwiarskie umiejętności.

– To jest trzecia edycja, mam nadzieję iż będą kolejne i że będą coraz większe. Cieszę się, iż przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski – mówił podczas rozpoczęcia zawodów Tomasz Woźny, prezes IKS Atak Elbląg.

– Jest to dla mnie duży zaszczyt, iż mogę z wami przebywać i wziąć udział w tak wspaniałej imprezie. Chciałabym przywitać nie tylko zawodników, ale też sędziów, kibiców. Kibicom życzę wspaniałych wrażeń z tych zawodów, sędziom spokojnej pracy, a wam drodzy zawodnicy, najwspanialszych rekordów życiowych – mówiła z kolei Ewa Białkowska, panczenistka i trenerka, która oficjalnie otworzyła mistrzostwa Polski.

W turnieju wzięło udział 40 zawodników z sześciu województw podzielonych na cztery kategorie sprawnościowe. Rywalizowali w biegach na dystansie: 111 m, 222 m, 333 m, 500 m, 777 m oraz na dystansie 1000 metrów.

– Będziemy się starać, by kolejne edycje się odbywały, bo nie ukrywamy, iż to w dużej mierze zależy od wsparcia, które dostajemy, np. z PFRON-u, czy pozyskujemy w inny sposób – mówi Joanna Cesarska, sekretarz IKS Atak Elbląg. – Widzimy, iż są chętni, ten sport się coraz bardziej rozwija, jest zainteresowanie. Latem zawodnicy trenują na rolkach, później zimą wykorzystujemy ten moment i ścigamy się na łyżwach – dodaje.

Sportowa rywalizacja dawała dużo radości. Była to też świetna okazja do integracji. Z racji temperatury panującej na tafli i w jej okolicach, w ogrzewanych częściach lodowiska na zawodników i trenerów czekała kawa, herbata i słodki poczęstunek.

– W IKS Atak Elbląg mamy zawodniczę, która będzie reprezentowała Olimpiady Specjalne na Światowych Zimowych Igrzyskach, które odbędą się w Turynie i bardzo mocno trzymamy kciuki. Bardzo byśmy chcieli, by nasi zawodnicy gdzieś dalej szli w świat i prezentowali swoje umiejętności – zaznacza Joanna Cesarska.

Organizatorem zawodów był Ogólnopolski Związek Sportu Niepełnosprawnych w Sporcie, Integracji i Rehabilitacji. Współorganizatorami wydarzenia byli IKS Atak Elbląg, Spółdzielnia Socjalna Ruczaj oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody zostały dofinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Idź do oryginalnego materiału