Kipyegon i Duguma gwiazdami mityngu tylko dla kobiet

bieganie.pl 7 godzin temu

Mistrzyni olimpijska na 1500 metrów – Faith Kipyegon i wicemistrzyni olimpijska na 800 metrów – Tsige Duguma znalazły się wśród zwyciężczyń Athlos NYC, tegorocznego finałowego mityngu World Athletics Continental Tour Silver, który odbył się w Nowym Jorku w czwartek 26 września.

Nowe mityngi wyłącznie dla kobiet, które odbyły się na stadionie Icahn, obejmowały sześć konkurencji – biegi na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m i 100 m przez płotki – z nagrodami pieniężnymi w wysokości 60 000 $ dla każdej zwyciężczyni.

Kenijka Kipyegon, która w tym sezonie w Paryżu zdobyła swój trzeci tytuł olimpijski na 1500 metrów, a także poprawiła rekord świata na tym dystansie – 3:49.04, utrzymała passę zwycięstw, wygrywając po długim finiszu w taktycznym biegu z czasem 4:04,79. Ostatnie 400 metrów pokonała w czasie 58,45, i wyprzedziła etiopską mistrzynię świata w biegu na uliczną milę Diribe Welteji, która zajęła drugie miejsce z czasem 4:05,58.

Duguma, która w marcu w Glasgow została halową mistrzynią świata na 800 metrów, również zakończyła swój sezon zwycięstwem na tym dystansie z przewagą ponad pół sekundy. Wicemistrzyni olimpijska z Paryża, przebiegła dystans w 1:57,43, co jest trzecim najszybszym czasem w jej karierze, pokonując mistrzynię świata Mary Morę z Kenii, która uzyskała czas 1:58.05.

Ostatnim biegiem mityngu był bieg na 200 m, który wygrała brązowa medalistka olimpijska Brittany Brown (22,18). Wyprzedziła swoją rodaczkę Gabby Thomas, mistrzynię olimpijską, która pobiegła 22.21. Brown wcześniej zajęła drugie miejsce w biegu na 100 metrów uzyskując 11.05 w biegu wygranym przez Marie-Josee Ta Lou-Smith z Wybrzeża Kości Słoniowej (10.98).

Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z czasem 12,36 przed Alayshą Johnson z USA i mistrzynią olimpijską Masai Russell. Na 400 m triumfowała ponownie mistrzyni olimpijska i świata z Dominikany Marileidy Paulino, uzyskując czas 49,59 przed Alexis Holmes (49,99).