NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

To pole jest wymagane

Zagraniczne wyjazdy i wsparcie finansowe dla fizjoterapeutów. Nowa inicjatywa KIF

Autor: oprac. KM • Źródło: Krajowa Izba FizjoterapeutówOpublikowano: 18 stycznia 2024 13:30

Program "Fizjoterapia bez granic – w drodze do innowacji" to nowa inicjatywa Krajowej Izby Fizjoterapeutów, rozpoczęta w 2024 roku. Celem projektu jest finansowe wsparcie wyjazdów fizjoterapeutów do zagranicznych ośrodków w krajach UE i państwach członkowskich EFTA, gdzie będą mogli prezentować innowacyjne podejścia terapeutyczne, diagnostyczne i badawcze oraz promować fizjoterapię na arenie międzynarodowej.

Zagraniczne wyjazdy i wsparcie finansowe dla fizjoterapeutów. Nowa inicjatywa KIF
"Fizjoterapia bez granic – w drodze do innowacji" to nowa inicjatywa Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Fot. Shutterstock/Lopolo
  • Program "Fizjoterapia bez granic – w drodze do innowacji" Krajowej Izby Fizjoterapeutów, rozpoczęty w 2024 roku, oferuje dofinansowanie wyjazdów zagranicznych fizjoterapeutów, pod warunkiem spełnienia kryteriów formalnych i umiejętności zawodowych
  • Aplikanci muszą posiadać PWZFz, opłacone składki członkowskie, a także udokumentować swoje umiejętności językowe, aktywność zawodową i naukową
  • Program obejmuje pobyt uczestników w ośrodku zagranicznym od 2 do 5 dni, z zobowiązaniem do przeprowadzenia co najmniej 8 godzin zajęć
  • Szczegółowe zasady uczestnictwa określa regulamin programu dostępny na stronie Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Dofinansowanie dla fizjoterapeutów. KIF podała warunki

Jak podała Krajowa Izba Fizjoterapeutów, "fizjoterapeuta aplikujący o dofinansowanie musi spełnić kryteria formalne m.in. posiadać PWZFz, mieć opłacone składki członkowskie, nie może mieć żadnych negatywnych wpisów do ewidencji zawodowej". Ocenie podlega także znajomość języka obcego oraz aktywność zawodowa i naukowa, jak m.in. uczestnictwo w konferencjach, publikacje w recenzowanych czasopismach i doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych.

- Projekt, który kandydat zamierza realizować w zagranicznym ośrodku, powinien być innowacyjny i z wyraźnie określonymi celami - zaznaczyła KIF.

W przypadku zainteresowania wyjazdem w ramach programu osoba zobowiązana jest do przedłożenia w biurze KIF wniosku aplikacyjnego wraz ze stosownymi załącznikami, czyli m.in. listem od ośrodka goszczącego i formularzem z numerem rachunku bankowego. Następnie wniosek jest weryfikowany i oceniany. Dalszy etap to podjęcie decyzji o zakwalifikowaniu bądź odmowie zakwalifikowania fizjoterapeuty do programu.

Kryteria programu określa regulamin

KIF pisze, że "długość pobytu uczestnika w ośrodku przyjmującym, na które przyznawane jest dofinansowanie wynosi od dwóch do pięciu następujących po sobie dni, a podczas pobytu w ośrodku, fizjoterapeuta zobowiązany jest do przeprowadzenia co najmniej 8 godzin zajęć dydaktycznych, klinicznych lub szkoleniowych".

Wszystkie kryteria uczestnictwa w programie oraz szczegółowe zasady finansowania określa regulamin programu „Fizjoterapia bez granic – w drodze do innowacji”, stanowiący załącznik do uchwały Krajowej Rady Fizjoterapeutów 490/II KRF oraz są one zawarte na stronie Zespołu Tematycznego do spraw Współpracy Międzynarodowej.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum