Co na śniadanie zamiast kanapek? Trenerka tłumaczy: Przez to nie chudniesz. Ważne jest jedno

Śniadanie to posiłek, na który warto zwrócić szczególną uwagę, szczególnie gdy chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów. Jedzenie nieodpowiednich produktów nie zapewnia odpowiedniej sytości i zwiększa ryzyko podjadania. Co więc najlepiej jeść na śniadanie, a czego unikać podczas odchudzania?

Wiele osób przechodząc na dietę zaczyna bez powodu wykluczać kolejne produkty ze swojej diety. Jednak jak podkreśliła trenerka i ekspertka żywienia Natalia Kruczyńska w rozmowie z Agnieszką Matracką, "to nie pieczywo ani ziemniaki tuczą, tylko nadwyżka kaloryczna w naszej diecie". Chcąc skutecznie zrzucić tkankę tłuszczową, warto więc przede wszystkim skupić się indywidualnie dopasowanym deficycie kalorycznym oraz odpowiednim komponowaniu posiłków. Bardzo ważna jest m.in. odpowiednia podaż białka. Jak podaje Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, obecnie zaleca się spożywanie białka co najmniej w ilości 1g/kg masy ciała.

Zobacz wideo Gdzie najlepiej kupować pieczywo? Ekspert odradza konkretne miejsce. "Nigdy nie kupowałem"

Śniadania, które utrudniają odchudzanie

- Brak wystarczającej ilości białka w posiłku może prowadzić do szybkiego spadku energii, wzrostu apetytu oraz utraty masy mięśniowej. Białko odgrywa kluczową rolę w procesie odchudzania, ponieważ nie tylko pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej, ale również zapewnia uczucie sytości na dłużej, co minimalizuje ryzyko podjadania między posiłkami - pisze w jednym ze swoich postów na Instagramie Nicole Rose, trenerka oraz "ekspertka od kobiecej sylwetki". 

Trenerka wymieniła przy okazji śniadania, które ze względu na małą zawartość białka, nie są najlepszym wyborem i mogą utrudniać odchudzanie. Jest to np.: owsianka z owocami, kanapki z hummusem, croissant/drożdżówka, musli/płatki z mlekiem, chleb z masłem i pomidorem, bułka z dżemem, smoothie owocowe czy tosty z masłem.

 

Co jeść na śniadanie, by szybciej schudnąć?

Chcąc skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów tkanki tłuszczowej, trzeba zadbać o odpowiednią ilość białka w każdym posiłku. "Warto postawić na śniadania wysokobiałkowe, które dostarczą organizmowi niezbędnych aminokwasów i zapewnią energię na cały dzień. Oto kilka prostych przykładów: omlet/szakszuka z warzywami, owsianka z dodatkiem źródła białka, np. serka wiejskiego/odżywki białkowej, jajecznica z dodatkiem warzyw i chudego białka, np. szynki/kurczaka, twarożek z owocami i orzechami, koktajl białkowy z mleka (np. roślinnego), owoców i odżywki białkowej, kanapki z dodatkiem chudego białka (szynka, mozzarella) i warzyw" - pisze trenerka Nicole Rose.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.